Menu Close

Haapsalu Noorte Huvikeskus, mis 2007. aastani tegutses Haapsalu Lastekeskuse nime all, alustas oma tegevust juba 1949. aastal erinevas huviringidega (12 huviringi) ja on olnud linna ja ümbruskonna lastele toredaks huvitegevuse paigaks.

Oma maja puudumisel viidi seni noorsootöö tegevus läbi Haapsalu Kultuurikeskuse ruumides, mis seadis tegevustele ruumiliselt ja ajaliselt piirangud ning pärssis noorsootöö arendamist laiemalt. Alates 2007. a septembrist sai tollal veel Haapsalu Lastekeskus Haapsalu Linnavalitsuse korraldusega oma valdusse Haapsalu vanalinnas Wiedemanni 4 asuva hoone. Noortekeskus avati selles majas 2008 aasta märtsis. Uute ruumide ja võimaluste tekkimisega ümberkorraldamine Lastekeskus ümber Haapsalu Noorte Huvikeskuseks “W4”.

Hoone on vana kreisivalitsuse maja aastast 1772 ja asub Haapsalu vanalinna muinsuskaitsealal. Kuni 1. septembrini 2007 kuulus maja Haapsalu Täiskasvanute Gümnaasiumile. Gümnaasiumi põhitegevus viidi üle Haapsalu Kutsehariduskeskusesse ja tänu sellele leiti võimalus laiendada Haapsalu Noorte huvikeskuse tegevust teiste ruumide näol.

Haapsalu Noorte Huvikeskuse renoveeritud fassaad aastal 2019.

Aastast 1949 kuni aastani 2004 asusime selles majas (Ehte 7) praegu on selles majas külalistemaja.

Aastatel 2004-2008 asusime Haapsalu Kultuurikeskuses

2008. aasta märtsist asume endises Haapsalu Täiskasvanute Gümnaasiumi majas.

2011. aasta kevadel kolisime pooleks aastaks noortekeskuse Haapsalu Linnavalitsuse kõik asuvatesse ruumidesse, kuid juba sügiseks olid oma relvad saanud Wiedemanni tänava ruumides tagasi.


Kas teadsid, et selles majas asus kunagi vangla? Vanglakongid olid vasakut kätt väikeste müüritud akende taga. Peauksest paremal pool, kus praegu on noortekeskus, asus siis tsaariaegse riigikassa ehk rentei ruumid. Veel tegutses selle maja ruumides Haapsalu õigeusu kogudus (aastatel 1836-1852), mis siis kandis kolmainu koguduse nime.

4. septembril 1949 avati Haapsalu pioneeride maja Johannes Lauristini tänaval. (Praegu Ehte tänav) Esimene direktor oli sm. Tammisto. Fotol Haapsalu Pioneeride Maja noored motohuvilised mootorratast käivitamas. 1956. Fotogr. V. Prümmel.