Menu Close

Haapsalu huviharidus 70

13 kunstiobjekti Eesti erinevatest paikadest Haapsalu kultuurikeskuse treppidel ja pidu teatrisaalis

Haapsalu Noorte Huvikeskus tähistab oma 70 aastapäeva üle-eestilise kunsti- ja huvikoolide noorte kunstinäitusega avalikus linnaruumis ja sünnipäevakontserdiga kultuurikeskuses. Näitus „Ilus asi“ avatakse reedel, 10.mail kell 16 Haapsalu Kultuurikeskuse ees. 61 õpilast ja 12 õpetajat Tartust, Kehtnast, Paidest, Lihulast, Tallinnast ja Haapsalust sätivad oma tööd kultuurikeskuse esisele alale, treppidele ja haljasaladele. Näitus kestab 26. maini.

Sünnipäevakontsert “Kokkusaamine“ toob kokku endised ja praegused huvikooli õpilased ja õpetajad teisipäeval, 14. mail kell 18 kultuurikeskuse teatrisaali. Kontsert on vaba annetusega. Näituse ja kontserdi korraldaja on Haapsalu Noorte Huvikeskus.

Näituse korraldamise idee tekkis soovist anda panus kunsti mitmekülgsuse tutvustamisse. Väikelinna juurdunud arusaamad sellest, milline kunst peab olema, on visad kaduma. Lootus on panna vaataja otsima töö sõnumit ja teda kaasa mõtlema ärgitada.

Näituse pealkiri „Ilus asi“ tekitab vaatajais loodetavasti vastakaid arvamusi, sest klassikalist ilukriteeriumitele vastavat kunsti näituselt ei leia. Osalejad on kindlad, et nii nagu muutub kogu maailm, nii muutub ka kunst, mis tänapäeval lähtub eelkõige ideest või probleemist, mida soovitakse jagada. Kaasaegse kunsti lõputud väljendusvahendid on kunstniku tööriistad oma sõnumi edastamisel ja vaataja kaasa mõtlema kutsumisel.

Näitusele oma tööga pääsemise eelduseks oli kaasaegse kunsti kriteeriumite analüüsimine, etteantud küsimuste üle arutamine ja selle põhjal enda töö kontseptsiooni väljatöötamine. Aruteluks õpilastega oli õpetajatele välja saadetud üle kahekümne küsimuse tänapäevase ja akadeemilise kunsti vastandumise kohta, millest sündis ka näituse pisut provokatiivne nimi „Ilus asi“.

Väärika huvihariduse tähtpäeva kontsert põhineb kokkusaamise ideel. Kokku saavad linna eri paigus tegutsevad 11 huviringi, huvikeskuse juurde kuuluva nelja noortekeskuse rahvas ning inimesed, kes on kunagi ise mõnes ringis käinud või nüüd oma last või lapselapsi sinna viivad. Erinevate ringide tegevustes osaledes on üles kasvanud mitu põlvkonda. Muidugi on oodatud ka kõik huvikeskuse sõbrad.


[gdgallery_gallery id_gallery=”8″]

Tiiu Randmann-Mihkla,
huvikeskuse kunstiõpetaja
tiiurandmann@gmail.com
tel 55679247