Menu Close

Haapsalu poiss Benno Bert Põldäär on juunioride Eesti parim juhtrajasõidu mudelist

Eesti parim juhtrajasõidu mudelistide juunior on Benno Bert Põldäär Haapsalust. Lisaks sai ta aastaks enda valdusse maineka Ilmar Viira rändkarika.

Benno Bert on 9-aastane ja käib Uuemõisa lasteaed-algkooli 3. klassis. Ta harjutab sõitmist põhiliselt isa Raido käe all ja Haapsalu noorte huvikeskuse automudelismi ringrajal, teatas huvikeskuse juht Kristi Erkmann. Benno Bert on praegusel hetkel üks noorim ja edukaim Eesti automudelist.

“2. veebruaril on Haapsalu ringrajal toimumas automudelismi Eesti karikavõistluste I etapp,” märkis Erkmann. “Kutsume kõiki huvilisi vaatama ning tõsisemaid huvilisi automudelismi ringi, mis toimub igal teisipäeval ja neljapäeval huvikeskuse (Wiedemanni 4) kolmandal korrusel (sissepääs maja tagant).”

foto: Pärnu Postimees erakogu

Erkmanni sõnul on juhtraja automudelism Eestis ja kogu maailmas eriline ning mitte just masside spordiala. “On näha, et pealekasvu hakkab nappima,” ütles ta. “Ala eeldab pikaajalist keskendumist ning kannatlikkust, teadmisi ja oskusi mehaanikast. Seda enam on hea meel, et väike Haapsalu on arvestatav tegija.”

Artikkli autor: Ivar Soopan 
www.laanlane.ee