Menu Close

Mis imeloom on noortekeskus?

Oma silm on kuningas ning seetõttu ootame teid külla 19.–25. novembril toimuval noorsootöö nädal. Nädal kannab pealkirja „Noori inspireerides” ja keskendub noorsootöö võimalustele.

Haapsalus on neli noortekeskust, kuhu oodatakse kõiki noori vanuses 7-26 eluaastat. Noortekeskused asuvad Wiedemanni ja Kastani tänaval, samuti Jõõdres ja Panga spordihoones. Iga noortekeskus on oma tegu ja nägu, kuid kõiki ühendab see, et nad on mõeldud noortele pakkumaks neile erinevaid võimalusi ja toetamaks nende aktiivsust ja toimetulekut elus.

Noorsootöönädalal inspireerivad noortekeskused noori erineval moel. Wiedemanni noortekeskuses saab proovida olla noorsootöötaja ehk anname igal päeval (va neljapäev) kahele noorele võimaluse olla noorsootöötaja töövari (vajalik eelnev registreerimine). Esmaspäevast kolmapäevani toimub ka noortekeskuses keemialabor (tehakse kunsti punase kapsa ja koduste vahenditega).

Jõõdre noortekeskus läheb külla Panga noortekeskusesse, kus toimub 19. novembril kl 16 smuutide töötuba (registreerumine vajalik). Toitumisnõustaja ja treener Mailiis Tammeveski õpetab noortele kuidas teha tervislikke smuutisid, juttu tuleb ka liikumisest ja toitumisest.

Kastani noortekeskuses vuriseb nädala jooksul õmblusmasin ja valmivad põnevad põlled. Toimub ka piljarditurniir.

Selle aasta teemanädala läbiv märksõna on inspiratsioon, mis peegeldab endas noorte julgustamist, innustamist, juhendamist ja suunamist tegema elus teadlikke ning iseseisvaid valikuid. Seda teevad kõik noorsootöötajad iga päev.

Ootame noorsootöönädalal külla nii noori, lapsevanemaid kui ka õpetajaid. Tuletame meelde, et noortekeskused on tasuta ja kõik võivad käia erinevates noortekeskustes (olenemata koolist või elukohast). Erinevates noortekeskustes on erinevad võimalused, korraldatakse üritusi ja erinevaid tegevusi. Tule noortekasse kohale ja vaata meie tegemisi nii Facebookis (https://www.facebook.com/HaapsaluNoorteHuvikeskus/) kui ka kodulehel (www.noor.haapsalu.ee).

Noortekeskused on avatud:
Wiedmanni noortekeskus (Wiedemanni 4, Haapsalu) – E-R kl 14-17 1-6. klassi õpilased, kl 17-20 7. kl ja vanemad.
Kastani noortekeskus (Kastani 7) – T-L kl 16-21.
Panga noortekeskus (Panga tee 1 ehk Panga spordihoone) – E-N kl 13-18 ja R kl 12-17.
Jõõdre noortetuba (Toome 4-2, Jõõdre) – E-N kl 14-18 ja R kl 12-17.